Kalıcı Diş Beyazlatma Yöntemleri

Kalıcı diş beyazlatma yöntemleri, dişlerinizi beyazlatmak için uzun süreli sonuçlar sağlayan yöntemlerdir. Beyaz ve sağlıklı dişler güzel bir gülümsemenin temelidir. Fakat dişlerin yapısal bozuklukları yada sonradan maruz kaldıkları durumlar, diş renklerini olumsuz olarak etkilemektedir. İçilen çay, kahve, sigara, içerisinde renklendirici bulunan bütün içecekler, vişne suları, kırmızı şaraplar, nar suları bunların hepsi etkisiyle yıllar geçtikçe dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında biriken renkli organik ve inorganik maddeler sonucu dişleri koyulaştırır.  Bazı yaygın kalıcı diş beyazlatma yöntemleri şunlardır:

Lazer Diş Beyazlatma İle Kalıcı Diş Beyazlatma

Lazer diş beyazlatma yöntemi, dişlerinizi beyazlatmak için özel bir jel uygulanarak dişlerinize bir lazer ışığı uygulayarak yapılan bir prosedürdür. Bu yöntem, dişlerinizdeki lekeleri gidermek ve dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlamak için etkilidir. Lazer diş beyazlatma işlemi genellikle bir saat sürer ve bu süre boyunca dişlerinizin hassasiyeti azaltmak için bir diş hekimi tarafından özel bir jelle kaplanması gerekebilir. Daha sonra, diş hekimi özel bir lazer ışığı kullanarak jeli etkinleştirir ve dişlerinizi beyazlatmak için diş yüzeyindeki lekeleri yok etmek için lazeri kullanır.

Lazer diş beyazlatma yöntemi hızlı ve etkili bir yöntemdir ve sadece birkaç seansla sonuçlar görülebilir. Ancak, dişlerinizin hassasiyeti artabilir. Tedavi sonrasında belirli bir süre boyunca diyetinizi ve alışkanlıklarınızı sınırlamak gerekebilir.

Diş Kaplama ile Kalıcı Beyaz Dişler

Zirkonyum kaplama, dişlerinizi beyazlatmak için kullanılan bir yöntem değildir. Ancak, zirkonyum kaplamalar dişlerinizin rengini ve formunu değiştirerek daha beyaz ve düzgün bir görünüm sağlayabilir.

Zirkonyum kaplama, doğal diş dokusuna benzer bir malzemeden yapılmış ince bir kaplama kullanarak dişlerinizin şeklini, boyutunu ve rengini değiştirmek için kullanılır. Bu kaplama, dişlerinize yerleştirildikten sonra dişlerinizin daha beyaz ve daha düzgün görünmesine yardımcı olabilir.

Zirkonyum kaplamaların birçok avantajı vardır. Örneğin, dişlerinizin doğal görünümünü korurlar, dişlerinizin yapısına uygun olarak şekillendirilebilirler ve uzun süre dayanabilirler. Ayrıca, zirkonyum kaplamalar dişlerinizin rengini değiştirerek daha beyaz bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Porselen diş kaplama fiyatları Ankara

Porselen Kaplama: Bu yöntem, dişlerinizi özel bir porselen kaplama ile kaplayarak dişlerinizi beyazlatır. Bu yöntem de dişlerinizin rengini ve formunu değiştirerek daha beyaz ve düzgün bir görünüm sağlar.

Veneers: Veneerlar, özel bir malzeme kullanılarak dişlerinize yerleştirilen ince kaplamalardır. Bu kaplamalar, dişlerinizin renklerini ve formunu değiştirerek daha beyaz ve düzgün bir görünüm sağlar.

Evde Kalıcı Beyazlatma Yöntemi

Diş hekimi hastanın ağzından ölçü alıp dişlerin üzerine takılabilecek ince lastik kalıpları hazırlar. Hasta, kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6-8 saat takar. Bu tedavi ortalama 1-4 hafta sürer. Renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

Kalıcı diş beyazlatma yöntemleri, dişlerinizi uzun süre beyaz tutmanıza yardımcı olabilir. Ancak bu yöntemlerin her biri farklı avantajlar ve dezavantajlar sunar. Bu nedenle hangi yöntemin sizin için en uygun olduğunu belirlemek için diş hekiminizle konuşmanız önemlidir. Link : Diş Beyazlatma İçin Hangi Doktora Gidilir?

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında