Ankara Gülüş Tasarımı

Ankara gülüş tasarımı, bugün hayatımızda içten ve güzel bir gülüş hayatımızda birçok şeyi değiştirebilir. Kendine güvenen bir gülümseme sergilemek, özel hayatlarımızda ve iş hayatımızda kişilerin tutumlarında oldukça büyük öneme sahiptir. Ayrıca gülümseme, çevremizdekilere çeşitli duyguları iletmenin yanı sıra kişinin benliğinin önemli bir yansımasıdır. Ayrıca gülüşümüz her bir kişi için benzersizdir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş estetiğinin içerisinde yer alan gülüş tasarımı, estetik açıdan kötü görünen dişlerin ve ağız yapısının düzeltilmesi işlemidir. Kliniğimizde sizler için en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Aynı zamanda diş ve diş etlerinizin sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz. Böylece oldukça doğal olarak gerçekleştirdiğimiz tasarım işlemi ile sizler de gülüşlerinizi beğeneceksiniz. Pek çok işlemin bir arada uygulandığı gülüş tasarımında ön sıralarda laminasyon işlemimiz yer alıyor. Böylelikle dişlerin aynı hizada ve pırıl pırıl durması gülüşü en doğal şekilde yapan durumlar arasında yer alıyor.

Bir hastanın gülümsemesini yeniden yaratmak söz konusu olduğunda, uygulanacak işlemler hastanın mevcut diş yapısından daha beyaz ve daha parlak dişler oluşturmak kadar basit değildir. Diş estetiğinde kişiye en çok yakışan, en doğal ve estetik dişlere ulaşma ve kişinin çekinmeden, özgürce ve rahatça gülümsemesini sağlamaktır.

Estetik gülüş oluşturulurken, yüz yapısı, yaş, cinsiyet, gülüş simetrisi, dişlerin dizilişi, sayısı ve rengi, dudak yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Hatta bazen ideal bir gülüş oluşturmak ortodonti, ortognatik cerrahi, periodontal cerrahi, kozmetik diş hekimliği, ağız cerrahisi ve plastik cerrahinin kombinasyonunu gerektirebilir.

Gülüş tasarımı aşamaları nelerdir?

 • Hastanın gülüşüyle ilgili rahatsızlıkları ve gülüş tasarımı tedavisinden beklentilerinin anlaşılabileceği ayrıntılı bir görüşme yapılır.
 • Hastanın ağız içi ve ağızdışı fotoğrafları her açıdan alınır.
 • Hastadan ağız içi ölçüler ve çeneler arası ilişkileri tespit eden ısırma kayıtları alınır.
 • Laboratuvar ortamında hazırlanan tasarımlar hem dijital ortamda, hem de ağız içinde mock-up olarak adlandırılan geçici malzemelerle hastaya sunulur.
 • Tasarımla ilgili değerlendirmeler ve düzeltmeler neticesinde nihai karara göre ağıziçi hazırlıklar başlar.
 • Belirlenen tedavi aşamalarına göre süre değişiklik göstermektedir.

Gülüş Estetiği Hangi İşlemleri İçerir?

Ankara Gülüş estetiği hastaların birbirinden farklı ihtiyaçları ve beklentileri olabileceği için kişiye özel olarak belirlenen uygulamalardan bir araya gelir. Gülüş tasarımı genel olarak aşağıdaki işlemleri içerir:

 • Çürük dişlerin ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmesi
 • Diş temizleme işlemleri
 • Diş eti estetiği
 • Diş beyazlatma
 • Diş eksikliklerine bağlı olarak implant ve protez
 • Porselen lamine ve kaplama, zirkonyum kaplama
 • Çapraşık dişler için ortodontik tedaviler
 • Çene eklem bozukluklarının giderilmesi
 • Dişlerin dizilim bozukluklarının ortodontik tedavi ile giderilmesi
 • Dişlerin arasındaki boşlukların ortodontik tedavi ile kapatılması

Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş estetiğininde gülüş tasarımı, estetik açıdan kötü görünen dişlerin ve ağız yapısının düzeltilmesi işlemidir. Kliniğimizde sizler için en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Diş ve diş etlerinizin sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlıyoruz. Sonrasında oldukça doğal olarak gerçekleştirdiğimiz tasarım işlemi ile sizler de gülüşlerinizi beğeneceksiniz. Pek çok işlemin bir arada uygulandığı gülüş tasarımında ön sıralarda laminasyon işlemimiz yer alıyor. Dişlerin aynı hizada ve pırıl pırıl durması gülüşü en doğal şekilde yapan durumlar arasında yer alıyor.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Doğru bir gülüş tasarımını yapılması için aşamalar şeklinde çalışıyoruz. Böylece ilk olarak hastamızın genel ağız ve diş muayenesini yapılır. Sonrasında çürük olan dişler, kayıp olan dişler ve yeniden yapılması gereken dişleri belirliyoruz.

Hastamızın yüz şekline en uygun ölçümlerde yeni planlamalar yapıyoruz. Çürük olan dişlerde dolgu işlemleri uygulanır. Fakat kurtarılamayacak kadar çürümüş olan dişleri çekerek protez diş uygulaması yapılır. Tabiki her işlem hastamızın rızasına göre yapılıyor. Dişlerinde herhangi bir bozukluk olmasa da simetrik diş isteyen hastalarımıza laminasyon işlemi uyguluyoruz. Diş renk tonu koyu olan hastalarımız için doğal diş beyazlatma işlemini uyguluyoruz.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
 • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü

 • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş

 • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve