Estetik Diş Hekimi

Sağlıklı, düzgün ve beyaz dişler elde etmek için genellikle tercih edilen Estetik Diş Hekimliği tedavi sürecinde ilk olarak problemin tespiti yapılmaktadır. Ağız ve diş bölgesinin sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan bir branştır. Kişiye özel ideal gülüşü sağlıklı ve doğal olarak tasarlamayı hedefler. Bu nedenle başarılı bir sonuç için uygulamanın tam teşekküllü bir klinikte, alanında uzman hekimler tarafından yapılması önemlidir.

Estetik diş hekimi öncelikle hastasını tanımalı ve beklentilerini algılamalıdır.  Çünkü unutulmamalıdır ki, her bireye uygulanması gereken tedavi farklıdır. Burada hastalarımızın özel zevkleri, sosyo-ekonomik düzeyi, mesleki faktörler vb. gibi birçok konu incelenmelidir. Daha sonra ise fiziksel faktörler devreye girer.  Böylece estetik diş hekimi, hastasının hoş ve çekici olarak algılayacağı bir gülüş tasarlamalı ve kusurlu olan görüntüyü düzeltmelidir.

Estetik gülüş tasarımında pembe ve beyaz estetik

Estetik gülüş tasarımı hastanın dişlerindeki boyut ve şekil bozukluklarını ortadan kaldıran bir tedavi şeklidir. Bu tedavi ile diş etlerinde de gerekli düzenlemeler yapılabilmektedir. Yani dişlerdeki estetik dokunuşlar; beyaz estetik, diş etlerindeki estetik dokunuşlar ise pembe estetik olarak adlandırılır. Yani iyi bir gülüş tasarımında pembe ve beyaz estetiğin birbirini tamamlaması gerekir.

Zirkonyum Diş Nedir?

Metal desteksiz bir diş kaplama malzemesidir. Metal desteksiz oluşu, daha doğal ve estetik bir görünüm elde etmemize yardımcı olur. Ortalama ömrü 7 yıldır. Ancak bu süre, kişinin ağız ve diş bakımını düzenli yapıp yapmamasına ve yapılan uygulamanın kalitesine göre değişebilmektedir.Metal destekli kaplamalardan çok daha hafiftir, ağız dokusuna kolaylıkla adapte olur.

Lamine kaplama Nedir?

Dişlerin ön yüzlerine yapıştırılan yaprak şeklindeki porselenlerdir. Bu kaplamalar dişin tamamının kaplanmasına gerek olmayan durumlarda tercih edilir. Çünkü lamine kaplama ile dişlerdeki basit çapraşıklıklar ve diş yüzeyindeki lekelenmeler giderilebilir. Başarılı bir sonuç alınabilmesi için mutlaka deneyimli hekimler tarafından uygulanması gerekir.

Bonding uygulaması Nedir?

Sağlıklı ve estetik bir gülümseme hedeflenir. Çünkü estetik diş hekimliğinde sıkça başvurulan yöntemlerden biridir. Bonding dişe herhangi bir aşındırma işlemi uygulanmaz. Doğal dişin rengine uygun kompozit dolgu, sertleştirilir ve dişe yapıştırılır. Böylece işlem sayesinde dişlerdeki kusurlu görünüm giderilebilmekte, kişi yepyeni ve estetik bir gülüşe kavuşabilmektedir.

Cam Porselen kaplama E-Max Nedir?

Metal içermeyen ve ışık geçirgenliği bakımından doğal dişe en yakın olan cam porselen kaplama sistemidir. Tamamen şeffaf olduğu için doğal diş görüntüsünü neredeyse birebir yansıtır. Bu nedenle diş etine kolaylıkla adapte olabilmesi, anti alerjik oluşu ve çiğneme etkinliğine karşı dayanıklılık göstermesi sayesinde sıklıkla tercih edilen gülüş tasarımı uygulamalarından biri olmuştur.

Porselen kaplama Nasıl Yapılır?

Metal destekli bir diş kaplama çeşididir. Çünkü porselenler metal altyapının üzerine gelir. Halk arasında takma diş veya kaplama diş de denilen uygulamaya, diş kayıplarında ya da diş estetiğinin ortadan kalktığı durumlarda başvurulur. Sonrasında uygulamanın en büyük avantajı, sağlam bir köke sahip olsa da çürümüş, aşınmış ya da kırılmış olan dişlerin kurtarılabilmesine olanak sağlamasıdır.

Diş beyazlatma Uygulaması

Çay, kahve gibi içecekler, sigara, üst üste tüketilen bazı antibiyotikler ve sistemik birtakım rahatsızlıklar dişlerde lekelenmeye neden olabilmektedir. Beyazlatma işlemi; dişlerin mine ve dentin tabakasında oluşan bu lekeleri gidermeyi hedefler. Evde ve klinikte olmak üzere iki çeşit beyazlatma işlemi vardır. Böylece hekiminizin uygun göreceği yöntemle dişlerde oluşan lekelerin giderilebilmesi mümkündür.

İmplant Tedavisiyle Estetik

Diş eksikliklerinin doğala en yakın çözümlerle tamamlandığı cerrahi bir uygulamadır.  Çünkü uygulama, mutlaka cerrah diş hekimleri tarafından kaliteli malzemelerle ve tamamen steril bir ortamda gerçekleştirilmelidir.

Hollywood Gülüşü Tasarımı

Uygulama ile kişinin mevcut diş yapısının porselen kaplama ile düzeltilmesi, diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi, sağlıklı ve beyaz bir gülümseme hedeflenir. Hollywood smile için diş beyazlatma, porselen vener ve implant gibi uygulamalardan yararlanılır.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve