Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 Ankara

Ankara’da  Diş beyazlatma fiyatları 2024 . Dişler yıllar içerisinde renkli yiyecek ve içecek tüketimi, tütün ürünleri kullanımı ve diğer bazı gelişimsel nedenlerle beyazlıklarını kaybedebilirler. Estetik diş hekimliğinde renk bozukluğu gösteren dişlerin tedavisinde diş beyazlatma (bleaching);  porselen kaplamalarla kıyaslandığında daha kolay, ekonomik ve dişler aşındırılmadığı için daha koruyucu bir işlemdir.

Dişlerdeki Lekelenme ve Renk Değişimi

Diş rengi;  göz rengi ve saç rengi gibi kişiye özgüdür. Diş minesinin rengi, minenin kalınlığı, dişin kalsifikasyon derecesine göre dişin saydamlığı dişin rengini belirleyen faktörlerdir. Dişin doğal rengi zaman içerisinde dış etkenlerden etkilenerek değişebilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları Türk Diş Hekimliği Birliği fiyat tarifesine göre saptanmaktadır. Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçiniz. Her klinikte dis beyazlatma fiyati farklı olabilir. Devlet hastanesi diş beyazlatma, özel hastaneler diş beyazlatma ve kliniklerde uygulanan diş beyazlatma yöntem ve teknikler farklıdır. Kullanılan yöntem, kullanılan cihaz veya işlem yapan doktor tecrübesinden dolayı diş beyazlatma fiyatları değişkenlik gösterir.

Diş temizleme tedavisi nasıl uygulanır?

Seçilebilecek iki tip tedavi yöntemi vardır. Bunlardan ilki diş hekiminizin muayenehanesinde daha hızlı sonuç alınan yöntemdir. Diğer bir yöntem ise  eviniz de kendinizin uygulayacağı yöntemdir.

  • Office bleaching: Beyazlatma işlemi tek seansta yapılır. Bu amaçla dişetleri izole edilerek dişler üzerine beyazlatma özelliğine sahip bir jel uygulanır. Diş dokusunun yapısına ve renk tonuna bakarak hekiminizin kararına göre jeli aktive etmek için lazer, halojen veya LED gibi özel ışık kaynakları kullanılır.
  • Home bleaching: Evde yapılan beyazlatma yöntemi de diş hekiminin denetiminde yapılır. İlk randevuda diş hekimi hastanın dişlerinden ölçü alır.  Bu ölçüyle dişlerin üzerine geçecek şeffaf bir plak hazırlar. Böylece evde beyazlatma yapılan kişi tarafından kullanılan bu plak, hastanın dişlere beyazlatma maddesinin uygulamasını ve dişetlerinin korunmasını sağlar.

Diş beyazlatma işleminin sonucunu ne zaman başlar?

Beyazlatma işlemi ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. Beyazlatmadan birkaç gün sonra dişlerin rengi son halini alır. Muayenehanede alınan ölçü ile oluşturulan plaklara yerleştirilen jeller ile yapılan ev tipi beyazlatmadır. Bu işlemi ise jele göre 1-2 hafta içerisinde sonuç vermektedir.

Diş Beyazlatma yapılırken ağrı duyar mıyım?

Beyazlatma sırasında ve sonrasında hastaları rahatsız etmeyecek hassasiyetlerin oluşması normaldir. Bu hassasiyeti gidermek için beyazlatma işlemi öncesi ve sonrasında flüorür ya da diğer hassasiyet giderici ajanlar uygulanır.

En Uygun Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş renginizin bir kaç ton açılmasını istiyorsanız sadece lazer tipi veya ev tipi diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Ancak diş renginiz çok koyu ise kombine tipi beyazlatma daha verimli ve etkili olacaktır. Yapılan muayene sonucunda diş yapınıza uygun olan diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Aynı zamanda tercih edilen beyazlatma yöntemi için uygun diş beyazlatma fiyatları düzenlenir. Ortodonti diş beyazlatma, lazerle diş beyazlatma yöntemleri, dişlerin beyazlama fiyatı. Diş beyazlatma fiyatları 2024 gibi birçok yöntem ve konu hakkında bilgi sahibi uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında