Ankara Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ? 

Diş beyazlatma , dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir tedavi yöntemidir. Ankara Diş beyazlatma, diğer adıyla bleaching, dişlerin belli sebeplerle sararmasından sonra insanların aklına gelmektedir. Özellikle sigara, alkol, çay ve kahve gibi içecekler dişleri sarartmaktadır. Asitli yiyeceklerin bol tüketimi ve ağzın düzenli temizlenmemesi de sebepler arasındadır. Bleaching sayesinde bu sararmalardan kurtulmak mümkündür.

Diş beyazlatma tedavisi özel olarak hazırlanmış bir jelin, dişler üzerine sürülmesi, bir ışık kaynağı veya lazer ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur. Bu tedavi işleminin mekanizması bir oksidasyon-redüksiyon tepkimesi şeklindedir. Kullanılan maddeler oksijeni açığa çıkarır. Dişlerde renkleşmeye neden olan maddeler renksiz substanslar ile yer değiştirir ve beyazlama meydana gelir.

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Nelerdir?

Dişetleri ve dil, dudak gibi çevre dokular dikkatli bir şekilde korunduktan sonra beyazlatma tedavisine geçilmelidir. Diş beyazlatma işlemi esnasında veya daha sonra hastalarda bazen hafif bir hassasiyet şikâyeti olabilir ancak bu hassasiyet 1- 3 gün arasında tamamen kaybolacaktır. Önemli olan uygulanan tedavinin gerektirdiği adımların eksiksiz ve doğru olarak yerine getirilmesidir. Beyazlatma işlemi diş hekimleri tarafından yapıldığında zararsız ve çok etkili bir metodudur.

Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı?

Diş beyazlatma jelleri uzman eşliğinde kullanıldığında ve daha sonra dişlere dikkat edildiğinde bu işlem kalıcıdır. Öncelikle dişlerin neden sarardığı tespit edilmelidir. Uygulanan kötü diyetler değiştirilmeli ve ağız sağlığına düzenli olarak dikkat edilmelidir. Dişlerinizi doğru diş macunuyla fırçaladıktan sonra ağız çalkalama suları kullanabilirsiniz. Asidik yiyecekleri tüketirken dikkat etmeli, sigara ve kafein tüketimini azaltmalısınız. Beyazlatma işlemi bu şekilde kalıcı olabilmektedir. Aynı zamanda dişlerinize bir bardak kola kadar dahi zarar vermez. Bu sebeple tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Beyazlatma işlemi kalıcı mı sorusuna en net cevap bu şekilde verilebilir. Diş Temizliği Nasıl Yapılır? yazımızıda okuya bilirsiniz.

Beyazlatma yapılırken ağrı duyar mıyım?

Beyazlatma sırasında ve sonrasında hastaları rahatsız etmeyecek hassasiyetlerin oluşması normaldir. Bu hassasiyeti gidermek için beyazlatma işlemi öncesi ve sonrasında flüorür ya da diğer hassasiyet giderici ajanlar uygulanır.

Diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer?

Diş beyazlatmanın etkisi genellikle 1-2 sene arasında değişir. Eğer yoğun sigara içmiyor ve kahve, cay gibi tüketiminiz az ise bu sure  uzatılabilir. Ayrıca klinikte yapılan beyazlatma işlemi evde yapılan beyazlatma işlemi ile yılda bir kez desteklenirse süre uzatılabilir.

Dişlerdeki Renkleme Nedenleri Nelerdir?

Dişlerde içsel ve dışsal nedenlerle renklenme olabilmektedir. Dışsal renkleme çeşitli gıdalara, çay, kahve, sigara, şarap gibi boyayıcı etkenlere, dişteki bakteri plağı gibi faktörlere bağlı olarak diş yüzeyinde gerçekleşmektedir. İçsel renklenmeler dişlerin henüz oluşum aşamasındaki metabolizma bozukluklarına ya da diş kanal tedavilerine, amalgam diş restorasyonlarına, metaller, tetrasiklin grubu antibiyotikler, diş pulpası dokusunda oluşan nekrozlara bağlı olarak dişin sert dokularına yerleşen maddelerle oluşabilmektedir.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında