Dis temizliği nasıl yapılır

Dişlerimiz, en temel insani ihtiyaçlardan biri olan beslenme rutinlerinde rol oynayan başlıca kahramanlardır. Beslenme rutinlerine ve alışkanlıklarına bağlı olarak ise, birçok besin ya da yanlış ağız bakım ürünlerini kullanmak dişlerde tartar ve plak oluşmasına sebep olabilir. Sıklıkla tükettiğimiz çay, kahve gibi onlarca farklı  gıda diş boşluklarını doldurarak sertleşmeye neden olur. Böylece diş taşları oluşturmaya başlamaktadır. Dişlerimizi düzenli olarak temizletmek bu gibi noktalarda oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Diş temizliği normal koşullarda 3 ile 6 ay arasında yaptırılmalıdır. Fakat bu noktada kişilerin ağız ve diş yapıları etkili bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş temizleme işlemi öncesinde diş hekimi tarafından detaylı bir diş muayenesi yapılmaktadır.

Sağlıklı Diş Temizleme Nasıl Olmalıdır?

Doğru ve sağlıklı bir temizlik işleminin kesinlikle alanında uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Muayene sonrasında, diş yüzeyinde yer alan plak ve tartar tabakası çeşitli aletler kullanılarak temizlenmektedir. Diş temizliğinde kullanılan aletlerin hiçbiri diş yüzeyine zarar vermez. Bu plakların ve taşların temizlenmesinin ardından gerekli görülen yerlere bölgesel beyazlatma işlemi de uygulanabilmektedir.

Diş temizliği kişilerin ağız yapısına ve genel taleplerine göre ortalama olarak birkaç saat içinde tamamlanabilir. Belli başlı durumlarda bu süre birkaç gün uzayarak 2-3 gün de sürebilmektedir. Hastaya uygulanacak işlemler; örneğin diş taşı temizleme, plak ve tartar temizleme, iltihap temizleme gibi işlemler süreci belirleyen esas dayanaklar olarak sıralanabilir.

Diş Temizliği Fiyatları

Deneyimli ve uzman kadrosu ile detaylı diş temizleme işlemlerinde rakipsiz bir hizmet anlayışını benimsemektedir. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Muayene yöntemlerini belirleyerek, süreci sizler için özel ve eşsiz bir hale getiriyoruz.

Sizler de diş temizliği hizmetlerini alanında profesyonel ve kaliteli tedavi yöntemlerini benimsemiş köklü bir firmadan almak istiyorsanız, en uygun fiyat garantisi ile sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duyacağız. Diş temizliği hizmeti hakkında daha fazla detaylı fiyat bilgisi almak için ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan mail adresimiz ve telefon numarası üzerinden bilgi sağlayabilirsiniz.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında