Porselen diş kaplama fiyatları Ankara

Porselen diş kaplama, son yıllarda estetik diş hekimliğinin önemli bir parçası haline gelmiştir. Estetik görünümünüzü geliştirmek ve doğal bir gülümseme elde etmek için kullanılan bu yöntem, dişlerinizi güzelleştirirken aynı zamanda dayanıklılık sağlar. Porselen diş kaplamalarının ne olduğunu, nasıl uygulandığını ve avantajlarını ele alacağız. Porselen diş kaplama fiyatları araştırması yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. En çok tercih edilen diş kaplamalar akrilik, metal destekli porselen ve full seramik gibi kaplamalardır. Diş yapısı ve bütçeye uygun kaplama çeşidi seçilerek diş hekimi tarafından uygulanır.

Porselen Diş Kaplamalarının ve Fiyatları 2024 Ankara

Porselen diş kaplamaları, dişlerin ön yüzeyine yerleştirilen ince, dayanıklı ve estetik materyallerdir. Bu kaplamalar, dişlerinizi doğal görünümünü koruyarak renk, şekil, boyut ve hatta hizalama gibi estetik kusurları düzeltmek için kullanılır. Ankara’da porselen diş kaplama yaptırmak isteyen ve fiyat araştırması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri detaylı bir şekilde bilgil sunulacaktır.

Porselen  diş kaplama fiyatları 2024

Porselen ve zirkonyum kaplama arasındaki fiyat farkının nedeni nedir ve bu fiyatlar 2024 neye göre belirlenir? Geleneksel kaplamalarda kullanılan altyapı ile zirkonyum kaplamalarda kullanılan çekirdek yapı birbirinden farklıdır. Bu nedenle zirkonyum diş fiyatları, porselen diş kaplama fiyatlarına göre daha yüksektir.

Diş kaplama fiyatları 2024 yılında farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat bilgisi verebilmek için Restoratif diş tedavi Uzmanı Nurgün Olcay’a muayene olmalısınız.  Çünkü tercih edilen yöntemlerin farklı materyaller üzerinden gerçekleştirildiği ve kaplam fiyatlarını değiştirmektedir. Bu nedenle diş kaplama işlemlerin tümü bireysel olduğu için Ankara’da diş kaplama fiyatları 2024 kesin rakamlar vermek mümkün değildir.

Porselen diş kaplaması uygulama süreci

  • Diş hekimi, dişlerinizi inceleyerek ihtiyaçlarınızı belirler ve sizinle beklentilerinizi konuşur. Bu aşamada, diş renginizi belirlemek için dişlerinizden örnekler alınabilir.
  • İkinci aşamada, dişlerinize minimal bir aşındırma işlemi uygulanır. Bu, porselen kaplamaların doğal dişlerinizle uyumlu bir şekilde yerleştirilmesini sağlar. Daha sonra, dişlerinizin ölçüleri alınır ve laboratuvara gönderilir.
  • Porselen kaplamalar özel olarak laboratuvarda hazırlanırken, geçici kaplamalar dişlerinize geçici olarak yerleştirilir. Bu kaplamalar, dişlerinize koruma sağlamak ve estetik görünümünüzü geçici olarak iyileştirmek için kullanılır.
  • Porselen kaplamalar laboratuvarda hazırlandıktan sonra diş hekimi tarafından kalıcı olarak yerleştirilir. Kaplamalar, dişleriniz üzerine yapıştırılarak estetik bir gülümseme elde edilmesini sağlar.
Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Ankara

Zirkonyum Kaplama Yaptıranların

Porselen Diş Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

Diş kaplamada porselen birçok avantaj sunar. Doğal dişlere çok benzeyen estetik bir görünüm sağlar. Dişlerinizi beyazlatır, eşitler ve şekillendirirken, doğal görünümünü korurlar. Güçlü ve dayanıklı bir malzeme olan porselenden yapılmıştır. Bu nedenle, normal çiğneme ve konuşma işlevlerini yerine getirirken uzun ömürlüdürler.

Porselen kaplamalar, renk değişikliklerine karşı oldukça dirençlidir. Çünkü kullanılan malzeme, lekelenmeye ve renk değişimine karşı dirençli olduğundan, dişlerinizin beyazlığını ve parlaklığını uzun süre korur. Böylece porselen kaplamalar, doğal dişleriniz gibi düzenli bir şekilde fırçalanabilir ve diş ipi kullanılabilir. Ayrıca, kaplamalar üzerinde plak ve tartar birikimini önlemek için diş temizliği rutininizi sürdürebilirsiniz. Porselen diş kaplamaları, estetik görünümünüzü iyileştirmek ve doğal bir gülümseme elde etmek için ideal bir seçenektir.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında