Lamine Diş Kaplaması Ankara

Lamine Diş (Porselen Kaplama), latince kelime olarak yaprak kaplama uygulaması anlamına gelmektedir ve sağlam diş dokusunda en az inceltme uygulanan kaplama yöntemlerinden biridir. Yaprak kaplama uygulama denilmesinde ki anlam diş yüzeylerinde 0.3-0.7 mm yani çok ufak bir törpüleme işlemi yapılarak dişlerin üzerine porselen yaprakların yapıştırılmasıdır. Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında uygulanabilen kozmetik bir çözümdür. Lamine diş kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Lamine diş kaplaması Ankara’da yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik kaplamalar arasında en estetik görünüme

Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Dişin ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir rezinle yapıştırılır. Sonrasında işlem bittiğinde mükemmel bir kaynaşma beklenir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Sonuç olarak lamina kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz!

Lamine Diş Kaplama Uygulamalarının Ömürleri Nedir?

Diş lamine kaplamaları iyi bir ağız bakımı ile beraber yıllarca sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Lamina kaplama uygulamaları lekelenmezler ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdırlar. leke tutmayan lamina kaplamaların dirençleride oldukça fazladır. Günlük olarak diş bakımınızı yapmanız ömürlerini uzatmak için yeterli olacaktır. Lamina kaplama uygulamaları ile çok sert gıdalarında ısırılmaması oldukça önemlidir. Yalnızca lamina kaplamaları ile değil doğal dişlerinizle de sert gıdalar ısırılmamalı ve kırılmamalıdır.

Lamine Diş Kapama Kimler İçin Uygundur?

Lamine diş kaplamaya uygun kişiler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Dişlerinin fiziksel görünümünde bozukluk olan kişiler,
  • Dişleri arasında aralıklı görünüm olan kişiler,
  • Ortodontik tedaviye ek tedavi ihtiyacı duyan kişiler,
  • Ön dişlerinde kırık ve aşınma problemi olan kişiler,
  • Dişleri çarpık ve eğri olan kişiler,
  • Sigara kullanımı sebebiyle diş rengi sararan kişiler,
  • Diş yapısında genetik açıdan bozukluk bulunana kişiler,

Bu lamine diş kaplama tedavisi için uygun olan bireylerdir.

Laminate Tedavinin Uygulama Aşamaları kısaca nedir?

Öncelikle dişiniz işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlenir. Ardından dişinizin tam bir kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Son olarak da, adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi laminatlar da mevcut dişin yüzeyine rezinle kaynaştırılır.

Lamine Diş Kaplamanın Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Lamine diş kaplama uygulamasının süresi; izlenecek olan tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Diş etlerine veya daha estetik bir görünüm kazanmak adına dişlere ekstra bir müdahalede bulunulması gerekmez ise; ortalama olarak 2 veya 3 seansta lamine diş kaplamaları hasta kullanmaya başlayabilmektedir. 7-10 gün içerisinde tedavi tamamlanır. Ancak dişlere bir tedavi uygulanması veya dişlerin düzeltilmesi gerekebilir. Bu durumda tedavi süresi iki haftadan daha uzun sürer.

Kaplama Yapılan Dişlerde Ağrı Olur Mu? Hassasiyet Geçer Mi?

Lamine Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediğinizin estetik özelliklere sahip olması sadece laminate veneer ile mümkündür. Diş üzerinde ya hiç bir değişiklik yapılmaz. Ya da az bir düzeltme ile sonucun daha mükemmel olması sağlanır. Zaten diş üzerinden kaldırılan miktar 0,3-0,7 mmile sınırlı oluyor. Böylece hiç bir dişin kesilmesine (küçültülmesine) gerek kalmıyor.

Tedavinin laboratuvar aşaması sadece 3-4 gündür. Ancak gülümseme tasarımında bu süre sonunda dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabiliyor. Böylece uyum süresince bazı dudak egzersizleri ve okuma tavsiye ediyoruz. Bu süre sonunda yüzünüzle tamamen bütünleşmiş ve yapay olduğu kesinlikle fark edilmeyen yeni dişlerinizle rahatlıkla gülümseyebilirsiniz.

Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir. Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. Ayrıca aşınmaya karşı direnci yüksektir. Ankara’da lamine diş kaplaması  yaptırmak istiyorsanız Restoratif Diş Tedavi Uzmanı Nurgün Olcay  iletişime geçebilirsiniz.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında