Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama, dişlerdeki oluşan hasarı restore etmek ve kusursuz bir görünüme kavuşturmak için uygulan tedavi yöntemlerindendir. Ayrıca diş kaplama fiyatları araştırması yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. En çok tercih edilen diş kaplamalar akrilik, metal destekli porselen ve full seramik gibi kaplamalardır. Diş yapısı ve bütçeye uygun kaplama çeşidi seçilerek diş hekimi tarafından uygulanır.

Diş kaplama fiyatları, seçilen ve uygun olan malzemeye, diş hekiminin tecrübesi ve laboratuvarın maliyetlerine bağlıdır. Dentia diş kliniği kendi tarifesini belirler. Ancak bu fiyatları web sitesinde ilan etmesi yasaktır. Bu nedenle bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Diş Kaplama Fiyatı 2024 Ankara

Diş kaplama fiyatları 2024 yılında farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat bilgisi verebilmek için Restoratif diş tedavi Uzmanı Nurgün Olcay’a muayene olmalısınız. Tercih edilen yöntemlerin farklı materyaller üzerinden gerçekleştirildiği ve kaplam fiyatlarını değiştirmektedir. Bu nedenle diş kaplama işlemlerin tümü bireysel olduğu için Ankara’da diş kaplama fiyatları 2024 kesin rakamlar vermek mümkün değildir.

Diş Kaplama Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Diş kaplama tedavisi öncesi hastanın sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre tedavi konusunda karar verilir. Kullanılacak kaplama, sizlerin estetik olarak beklenti ve istekleri dinlendikten sonra uzman diş estetiği doktorlarımız tarafından belirlenir. Diş kaplama tedavisi öncesi ve sonrası, günde en az iki kere dişlerin fırçalanması ve belirli aralıklarla diş ipleri ile diş aralarının temizlenmesi gerekir. Tedavi sonrası diş doktorlarımızın tavsiyelerine uymalı ve kontrollerinizi aksatmamalısınız. Bu sayede diş kaplamalarınızın ömrü uzayacaktır.

Diş kaplaması hangi durumlarda gereklidir?

Dişinizde oluşan hasar kırık, çürük, aşınma, kanal tedavisi , büyük dolgular nedeniyle ciddi bir şekilde hasar görmüş ise kaplama yapılır. Ayrıca yapısal olarak bütünlüğünü korumak amacıyla diş kaplamaları önerilir. Çünkü diş çekmek yerine etrafını çepeçevre saracak bir şekilde kaplamak, daha fazla zarar görerek kırılmasını önler.

Diş kaplama çeşitleri Fiyata Etkisi Nedir?

Diş kaplama işlemlerinde uygulanan yöntemler, vakaya göre farklılık göstermektedir. Kaplama seçimi fiyatı etkilemektedir. Diş hekimi uygun olabilecek teknikleri söyledikten sonra, hasta da bu anlamda seçimini yapabilir. Burada önemli olan; hastaya tüm kaplama tekniklerinin detaylı bir şekilde anlatılarak, hastanın bilgilendirilmesidir.

Porselen laminate veneer. Laminate veneer uygulaması, en sık tercih edilen estetik diş tedavilerinden biridir. Latince lamine yaprak anlamına gelirken veneer de kaplama demektir. Dişin ön bölgesine yapıştırılan ince bir porselen tabakasıdır.

Empress (full porselen) kaplama. doğal dişler ile birebir aynı görünüm ve renkte üretilebildikleri için estetik ve oldukça yüksek fiyatlı kaplamalardır.

Zirkonyum kaplama; popüler olan ve en pahalı diş kaplama materyallerinde biridir. Zirkonyum kaplama, ışık geçirgenliği nedeniyle oldukça yüksek bir estetik görünüm sunar.

Altın kaplama dişler, farklı bir görünüm isteyen tarafından tercih edilir. İnsan vücudu tarafından iyi tolere edilen bir materyaldir.

Metal destekli kaplama: fiyat performans olarak en ekonomik diş kaplamasıdır. Porselen kaplamalarda metal alaşımlardan hazırlanan altyapının üzerine porselen kaynaştırılır.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında