Zirkonyum destekli porselenler en çok kullanılan ön diş kaplama çeşitleri haline gelmiştir. Zirkonyum kaplamalar eski model metallerin de dezavantajlarını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ışık geçirgenliği açısından doğal diş yapısına benzemesi nedeniyle ön diş kaplamaları için estetik beklentileri de karşılamaktadır. Ön dişlerde zirkonyum kaplama tercih edilen bir kaplamadır. Baskılara dayanıklıdır ve biyolojik olarak doku dostu bir diş kaplamasıdır.

Diş kaplamaları dişlerin boyutlarını değiştirmek, renklerini değiştirmek, karşıt çene ile kapanışlarını değiştirmek ve dişi dış ortamlardan uzaklaştırmak amacıyla uygulanır. Kaplamalar iyi yapılırlar ise uzun ömürlü ve sağlıklı bir diş tedavi seçeneğidir.  Yapılan diş kaplaması sayesinde çiğneme fonksiyonu geri kazanılabilir, dişlerin boyutları renkleri ve estetik görünümleri istenilen seviyeye taşınabilir.

Ön Diş Kaplama Çeşitleri Ve Diş Kaplama Fiyatları Neden Etkilenir?

Ön diş kaplama işlemlerinde uygulanan yöntemler farklılık göstermektedir. Kaplama seçimi fiyatı etkilemektedir. Diş hekimi uygun olabilecek teknikleri söyledikten sonra, hasta da bu anlamda seçimini yapabilir. Ayrıca hastaya tüm kaplama tekniklerinin detaylı bir şekilde anlatılarak, hastanın bilgilendirilmesidir.

  • Porselen Laminate veneer uygulaması, en sık tercih edilen estetik diş tedavilerinden biridir. Latince lamine yaprak anlamına gelirken veneer de kaplama demektir. Dişin ön bölgesine yapıştırılan ince bir porselen tabakasıdır.
  • Empress kaplama  doğal dişler ile birebir aynı görünüm ve renkte üretilebildikleri için estetik ve oldukça yüksek fiyatlı kaplamalardır.
  • Zirkonyum kaplama popüler olan ve en pahalı diş kaplama materyallerinde biridir. Zirkonyum kaplama, ışık geçirgenliği nedeniyle oldukça yüksek bir estetik görünüm sunar.
  • Altın kaplama dişler, farklı bir görünüm isteyen tarafından tercih edilir. İnsan vücudu tarafından iyi tolere edilen bir materyaldir.
  • Metal destekli kaplama: fiyat performans olarak en ekonomik diş kaplamasıdır. Porselen kaplamalarda metal alaşımlardan hazırlanan altyapının üzerine porselen kaynaştırılır.

Ön diş Kaplama Belli Olur mu?

Ön dişlere porselen kaplama, ışık geçirgenliği olmadığı için doğal diş rengini yansıtamaz. Bu da mat ve donuk bir renkte olmasına neden olur. Ön dişlerde belli yani yapay olduğu oldukça belli olur. Ön dişte zirkonyum kaplama, ışık geçirgenliği olan bir maddedir. Böylece diş renginde doğallık yakalanır. Kaplamalarda en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi yapay görünümden kaçınmaktır. Zirkonyum ile hastalarımıza bu doğallığı sağlayabiliyoruz. Renk uyumunun yanı sıra diş eti ile uyumu da oldukça önemlidir. Metal destekli porselen kaplamalar diş eti ile uyumlu değildir. Zirkon içeriği hem diş etine hem de diş yüzeyine zarar vermez. Kolayca uyum sağlar. Sıcak, soğuk geçirgenliği, hassasiyeti doğal dişten farksızdır.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Ankara

Zirkonyum Dişler Sağlam mıdır?

zirkonyum dişler oldukça sağlamdır. Santimetrekareye 9 ton basıncı karşılayacak oranda sağlamdır. Zirkonyum, soğuk – sıcak değişimlerine dirençli bir materyaldir. Bu nedenle zirkonyum altında kalan canlı dişte sıcak ve soğuk hassasiyeti 3-4 hafta içinde geçer. Zirkonyum diş yaptırdıktan sonra, dişlerin fonksiyon görmesiyle beraber

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında