Ağrısız Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma ağrılı mıdır? sorusuna verilebilecek en uygun cevap elbette hayırdır. Diş beyazlatma dişleri acıtmayan bir işlemdir. Ayrıca bu işlem dişlere ve ağza ferahlık sağlar. Görünüş olarak dişlerin beyaz ve parlak bir hale gelmesine olanak sunar. Kullanılan malzemeler ve cihazlar sayesinde profesyonel bir şekilde ağız temizlenmiş olur. Böylece dişler istediğiniz tona kadar açılarak beyaz bir hale gelir. Uzman Doktor Nurgün Olcay’a başvurarak profesyonel bir şekilde dişlerinizi beyazlatabilir ve parlatabilirsiniz. Ağrısız diş beyazlatma işleminden yararlana bilirsiniz.

Acısız Ve Ağrısız Diş Beyazlatma Olur mu?

Ağrısız ve acısız  diş beyazlatma elbette olur. Zamanla dişlerin doğal renklerinde meydana gelen koyulaşmalar diş taşı temizliği ve polisaj yapılarak giderilebiliyor. Ancak bu uygulamalar ile giderilmesi söz konusu olmayan renklenmelerin giderilmesi ya da dişin doğal renginin birkaç ton daha açılması mümkün olabiliyor. Bu durumda dişlere porselen yaptırılması yerine daha koruyucu bir yöntem olduğu bilinen beyazlatma yöntemi uygulanıyor. Diş beyazlatma uygulanan yönetemler ağrısız bir tedavidir.

Diş Beyazlatma Sırasında Ağrı Olurmu?

Diş beyazlatma sırasında ağrı boyutunda, hassasiyet fazla olur. Daha sonra  takip eden 2 gün  içinde çok çok az veya belli belirsiz hassasiyet olur. Bu durum geçicidir. Diş beyazlatma diğer bir deyişle Bleaching işleminden sonra dişlerin durumuna göre 4 – 5 tona kadar açılma elde edilebiliyor.Diş beyazlatma yöntemlerinin ikiye ayrıldığı görülmektedir. Bunlar ev tipi beyazlatma yöntemleri ve hekimler tarafından tercih edilen beyazlatma yöntemleridir. Özgürce gülebilmek ve rahatça yiyebilmek için dişlerinizin rahatsız edici görünümlerinden kurtulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Zararlı mı?

Diş beyazlatma ajanlarının içerdiği maddeler dişin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Beyazlatma tozları, karbonat, tuz vs gibi tanecikli yapılarla ya da limon, sirke gibi asidik yapıda sıvılarla dişlerinizi beyazlatmaya çalıştığınızda dişlerinize zarar verirsiniz. Dişi koruyan mine tabakası aynı zaman da beyaz gözükmesini de sağlar. Bu maddeler mine tabakasının zamanla aşınmasına ve dişinizin daha sarı gözükmesine sebep olursunuz. Minenin dişin koruyucu tabakası tabakasıdır. Bu nedenle bu tabakanın  zarar görmesinin diş çürükleri ve hassasiyeti artıracağı da unutulmamalıdır. Diş beyazlatma doktor tavsiye ihtiyacınız için uzman diş hekimi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında