TEL: 0543 240 41 95 – 0312 240 41 90|dentiadis@gmail.com

Ön diş Dolgusu Nasıl Estetik Yapılır?

Ön diş Dolgusu Nasıl Estetik Yapılır?
Estetik ön diş dolgusu

Estetik ön diş dolgusu, ağız ön kısmındaki dişlerde oluşan çürük, kırık, çatlak gibi sorunların doğal bir görünüm kazandıracak şekilde onarılmasını sağlar. Ön dişler yapısal anlamda arka dişlerle benzerlik gösterir ve arka dişler gibi çürüyebilir. Ön dişlerde yapılan dolgularda estetik kaygılar daha çok ön plana çıkmaktadır. Kompozit dolguların gelişmesi ile birlikte ön dişlere yapılan dolgularda son derece estetik ve uzun ömürlü sonuçlar elde etmek mümkündür.

Ön Diş  Dolgusu Nasıl Estetik Yapılır?

Estetik diş dolgusu olarak da bilinen kompozit dolgu doğal bir görünüm elde etmede yardımcı olur. Dolgu malzemeleri bireylerin kendi diş rengine göre ayarlanır. Böylece renk tonu farklı olmayacağı, dolgu çizgisi gözükmeyeceği için gerçek dişten ayırt edilemez. Oldukça basit estetik işlemlerinden biri olan estetik dolgu yalnızca tek görüşmede gerçekleşebilir. İşleme başlamadan lokal anestezi uygulanır. Böylece hasta işlem sırasında hiçbir ağrı hissetmez. Dolgunun dişe daha iyi yapışmasını sağlayan bizotaj uygulaması ile dolgu dişten ayırt edilemez bir hale getirilir. Bunun yanı sıra diş dolgusu dişe daha sıkı bağlanır.

Estetik Ön Diş Dolgusu Başarılı Bir İşlemidir?

Ön dişlerdeki estetik kompozit dolgu uygulamaları da başarılı sonuçlar veren işlemler arasındadır. Kompozit dolgular sayesinde dişlere herhangi bir kaplama uygulaması yapmaya gerek kalmadan kaliteli sonuçlar alınabilir. Ön dişlerde dikkat çeken kırıklar, diş aralarında oluşan çürükler ya da dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması gibi uygulamalar kompozit dolgularla giderilebilmektedir. Son derece doğal sonuçlar vermektedir.

Dolgu Sonrası Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi diş macunu ile temizleyin, diş ipi ile diş arası boşluklarını temizleyin. Çünkü sert bir diş fırçası ve sert aşındırıcı malzemeler içeren diş macunları kullanılması önerilmez.  Çünkü bu şekilde doldurulmuş bir dişin cilalı yüzeyi daha hızlı aşınırsa, cila kaybolur. Profesyonel oral hijyen prosedürleri almanızı ve estetik olarak doldurulmuş dişleri yılda iki kez cilalamanızı tavsiye ederiz. Estetik Diş Hekimliği Ankara Uygulamaları  yazımızı konuyabilirsiniz.

Estetik Ön Diş Dolgusunun Ömrü Ne Kadardır?

Ön estetik dolgularda kullanılan malzemelerin dayanıklı olması uzun bir kullanım süresini de desteklemeye katkıda bulunur. Bu malzemenin dayanıklı olması dayanıklılık süresini belirleyen etkenlerdir. Hastanın dolgu işleminden sonra ağız ve diş temizliğine de bir hayli dikkat etmesi gerekir. Dikkat ettiği süreçte hastada deformasyon meydana gelme riski oldukça azdır. Ağız ve diş temizliğinin bakımı dolgularda sızdırma gibi bir sorunlara da sebebiyet vermez.
Diş Dolgu Fiyatları Ankara Diş Dolgu Fiyatları Ankara

Ön Diş Çürüğü Dolgusu Fiyatları

Ön diş çürüklerinde dolgu  işlemlerin daha estetik olması gerekir. Çünkü estetik açıdan daha özenle yapılmış dişlerde fiyatlar farklılık göstermektedir. Diş çürüklerinde yapılan dolgu da fiyatlar genellikle kaç diş yapılacağına çürüğün büyüklüğüne ve ekstra gerektirecek işleme göre değişkenlik göstermektedir.  Çünkü ön dişlere yapılan dolgularda işçilik ve kullanılan malzemeler farklıdır. Bu sebepten dolayı fiyatlar da normal diş dolgusuna oranla daha yüksek olabilmektedir. Konuyla ilgli bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında

Go to Top