Diş Dolgu Fiyatları Ankara

Ankara diş dolgu fiyatları 2024 yılında farklılık göstermektedir. Diş dolgu ücreti 2024 yılında dolgunun boyutuna, dolgu yapılacak dişin yerine ve dolgu malzemesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Diş dolgusu, çürük dolayısıyla zarar görmüş dişleri ve dişlerde oluşan boşlukları, yıpranan kısımları düzeltmek için yapılır. Ayrıca diş dolgusu, diş kaybını önlemenin yanı sıra dişlerin bütünlüğünün korunmasında önemlidir. Çünkü ilerleyen zamanlarda oluşabilecek hasarların önüne geçilmesine yardımcı olacaktır.

Diş Dolgusu Ücreti Kredi Kartı İle Ödenebilir mi?

Ankara diş dolgusu ücreti, kredi kartı ile ödeme seçeneği kliniğimizde mevcuttur. Diş dolgusu, diş temizletme gibi diş hekiminde yaptırabileceğiniz en uygun fiyatlı diş tedavileridir. Yani diş dolgu fiyatları diğer diş tedavilerinden daha ucuzdur.

Diş Dolgusu 2024 Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlemiş olduğu rehber tarifeye göre belirlenmektedir. Ankara diş dolgusu  işlem yapılan diş yüzey sayısına göre değişir. Ayrıca dolgu esnasında ihtiyaç olabilecek diğer tedaviler diş dolgu fiyatının değişmesine neden olur. Dolgu fiyatını etkileyen faktörler şöyledir.

Diş kliniği

Diş dolgusu tedavisi yaptıracağınız diş kliniğinin fiyat politikaları ve anlaşmalı olduğu kurumlar etkilemektedir. Ayrıca işlemi gerçekleştirecek diş hekiminin uzmanlık durumu diş dolgusu fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Dolgu yapılacak diş sayısı

Dolgu genellikle tek diş için yapılsa da, kırılma ya da çürüme birkaç dişi aynı anda etkileyebilir. Bu nedenle dolgu yapılacak diş sayısı fiyat konusunda önemli bir etkendir.

Enfeksiyon durumu

Dişlerde enfeksiyon varsa öncelikle enfeksiyona karşı tedavi uygulanması gerekir. Dolgu yapılmadan önce enfekte olmuş dişlerin tedavisinin tamamlanması gerekir. Bu şekilde birkaç muayene yapılması gerektiğinden enfekte dişler varsa diş dolgusu fiyatları artabilmektedir.

Hangi dişe dolgu yapılacağı

Hangi dişe dolgu yapılacağı hekimin harcayacağı zaman ve emek açısından önem taşır. Zor konumdaki dişlere dolgu yapılması daha uzun zaman alacağı gibi daha maliyetli olur.

Diş Dolgusu Tedavi Ücretleri Neden Çok Farklıdır?

Diş hekimliği asgari ücret tarifesine göre şöyle farlılık gösterir. Dişlerin dolgu fiyatları, bir yüzlü, iki yüzlü ve üç yüzlü olmasına,  kullanılan malzemenin çeşidine değişir. Ayrıca dolgu yöntemine göre de değişir. Bu nedenle, diş dolgusu fiyatlarında, tercih edilen diş tedavisinin seçeneğine ve estetik beklentisine göre on dan fazla fiyat ve tedavi ücreti alternatifi ortaya çıkabilmektedir. Doğal durması nedeniyle maksimum estetik görüntü veren, porselen inley ve onley dolguların fiyatları ise en yüksektir.

Hangi diş dolgusu  daha iyidir?

Teknolojik gelişmeler ağız ve diş sağlığı alanında hastalara yenilik sunmaya devam ediyor. Hastalarımız hem ağız ve diş sağlıklarını maksimum düzeyde koruyabilirken hem kendilerine göre estetik olan tedavi şeklini seçebiliyorlar. Böylece dolgu işlemleri de, bu yeniliklerle birlikte çeşitlenmiştir. Hastalar diş hekiminin tavsiyesiyle birlikte; gerek uzun ömürlü olanları, gerekse estetik olarak daha iyi duran dolgu seçeneklerini kendileri belirleyebilmektedirler.  “en iyi diş dolgusu ” sorusunun cevabını verecek tek kişi, diş hekiminizdir. Çünkü her dolgu, sizin için uygun olmaya bilir.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında