Ankara Estetik Diş Doktoru

Restoratif diş tedavi uzmanı, Ankara estetik diş doktoru Nurgün Olcay bu alanda hizmet vermektedir. Ankara estetik diş tedavisinde diş ve diş etlerinin boyutuna, şekline, rengine, pozisyonuna ve hizalanmasına dikkat ediyoruz. Sonrasında eğri, şekilsiz dişleri düzeltmek için tedavi planlıyoruz. Ayrıca koyu ve renksiz dişleri doğal  rengine dönüştürmek için çeşitli periodontal, konservatif ve protez prosedürleri kullanıyoruz. Gerektiği durumlarda kliniğimizin uzman diş hekimleri kendi uzmanlık alanlarına göre tedavilerini uygulamaktadır.

Ankara Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği Ankara’da sizlere çok yakınız. Bizimle direk iletişimde bulunabilirsiniz. İnsanın kendisini daha özgüvenli ve rahat hissetmesi de yine gülümsemesiyle yakın ilişki içinde olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konan bir sonuçtur. Kişinin kendisiyle ve sosyal çevresiyle daha uyumlu ilişkiler yürütebilmesi ve ağzı sağlığının sağlanması amacıyla uygulanan bütünsel ağız tedavisine diş estetiği veya gülüş estetiği denir.

Diş estetiği dişlerin parlak, birbiriyle uyumlu ve güzel görünmesi amacıyla uygulanan estetik bir diş tedavisidir. Diş estetiği tedavisinde kişinin canlı, simetrik ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olması amaçlanır. Bundan dolayı güzel bir gülüş için gerekli olan tüm tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler genel itibariyle iki ana başlığa ayrılır. Bunlar; pembe estetik olarak tabir edilen diş eti estetiği ve diş estetiğidir.

Estetik Diş Tedavisinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

Estetik Bonding : Bu yöntemle küçük kırıklar, çatlaklar tamir edilir; ufak çapraşıklıklar düzeltilebilir.

Porselen Kronlar & Köprüler : Büyük miktarlardaki diş yapısı kayıplarında ve/veya diş kayıplarında tedavi için kullanılır.

Diş İmplantları : Diş boşluklarını mevcut dişlere zarar vermeden, kalıcı olarak doldurmak için kullanılır. Yandaki dişlerden destek alınmaz. Sanki doğal diş gibi boşlukta kök yapısı yapay implantlarla oluşturulur. Yapıştırma yada vidalı şekilde sadece boşluktaki diş sayısındaki kaplamalarla işlem bitirilir.

İnley& Onleyler : Geniş hacimli çürük dişlerde çürük dokusu temizlendikten sonra boşluklar ya porselen yada estetik dolgularla modeler üzerinde yapılan İnley/Onleylerle doldurulur.

Invisalign Şeffaf Plaklar : Günlük hayatı etkilemeden estetikten ödün vermeden yapılan diş düzeltme işlemidir. Özellikle doğal dişler hasarsız ve düzgün olduğu durumlarda sadece şeffaf plaklarla dişler düzeltilerek yapılan tedavidir.

Ortodontik Tedavi : Teller yardımıyla dişleri hareket ettirerek dişler doğru pozisyona getirilir. Bu yöntemle dişlerde istenilen estetik sonuç, ekstra bir işlem uygulanmasına gerek kalmadan alınır.

Porselen Venerler (Porselen Laminalar).  Bu yöntem daha büyük kırık ve çatlakların olduğu durumlarda veya dişleri yeniden şekillendirme gerektiğinde uygulanır. Diş estetik sonuçlarına dişlere zarar vermeden ulaşmamıza yardım eder.

Hareketli Protezler. İmplant yapma şansımız olmayan durumlarda uygulanır. Ayrıca köprü yapmak için yeterli diş sayısı olmadığında alternatif olarak kullanılan teknikler arasındadır.

Diş Beyazlatma (Bleaching): Dişleri daha beyaz hale getirmek ve çıkmayan lekeleri temizlemek için kullanılır.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında