Kanal Tedavisi Fiyatları

Ankara kanal tedavisi fiyatları 2024 yılında da hastalarımızın merak ettiği konulardandır. Kanal tedavi fiyatını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu yazımızda fiyatın nelerden etkilendiğini açıklamaya çalışacağız. Kliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçip randevu almalı ve düzenli ağız diş bakım kontrolünü yaptırmalısınız.

Kanal Tedavisine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Diş çürükleri sinirine kadar ilerlediyse, travma nedeniyle yada ilerlemiş dişeti problemlerinde Kanal tedavisine ihtiyaç duyulur. Ayrıca diş hassasiyetinin giderilmesinde de bu tedavisine ihtiyaç duyulur. Özellikle gece yaşanan diş ağrılarında ya da yemek yeme esnasında yaşanan diş ağrısında da kanal tedavisine ihtiyaç duyulabilir.

Kanal Tedavisi Fiyatları 2024

Kanal tedavisi diş kök sayısına göre değişiklik göstermektedir.  2024 yılında tedavi hizmetlerinin bir çok dalında fiyat değişikliği olmuştur. Gerek kullanılan malzemeler, gerek klinik masrafları artışından kaynaklı bir çok fiyat değişmiştir.

Kanal Tedavi Fiyatları Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kanal tedavisine başlamadan önce enfeksiyonun nedeni ve yayılım durumu değerlendirilmelidir. Sonrasında röntgen görüntüsü alarak enfeksiyonun ne kadar ilerlemediği incelenir. Bazen enfeksiyon kemik dokusuna kadar yayılmış olabilir. Ayrıca kök ucunda hızlı kist gelişimine sebep olmuş olabilir. Bu gibi durumlarda daha fazla seans gerektirir. Kanal tedavisi fiyatları 2024 etkilen bir durumdur. Kanal tedavili dişin üzerine kuron yapılarak güçlendirilmesi gerekebilir. Bu durumda fiyatı etkilemektedir.

Kanal Tedavisi Sonrası Ağrı

Kanal Tedavisi Aşamaları

 • Ağrı yada acı duyulmaması için lokal anestezi yapılır.
 • Dişte bulunan çürük tamamen temizlenir.
 • Dişin pulpa odasına ulaşılarak bu bölgedeki tüm sinir ve damarlar temizlenir.
 • Kanal boyunun hesaplanması amacıyla kök içerisine özel aletler yerleştirilerek kök boyu hesaplanır.
 • Kök ucuna kadar temizlenir ve tüm artık dokular uzaklaştırılır.
 • Kök boyunca enfeksiyonun kontrol altına alınması için antiseptik solüsyonlarla yıkanır.
 • Enfeksiyonun ilerlemiş hastalarda bu yıkama işlemi bir kaç gün aralıklarla tekrarlanabilir.
 • Kök kanallarının tamamen temiz olduğundan emin olduktan sonra kanal dolgusu ile doldurulur.
Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
 • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

 • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

 • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında