Diş kaplama çeşitleri genellikle yapısında kullanılan malzemelerini adını alan çeşitlerdir. Kaplama yapılcak dişlerin sayısı kişiye göre değişmektedir. Diş kaplama sayısı ikiden fazlaysa eğer kaplama daha dayanıklı olmalıdır. En iyi diş kaplama tedavileri kullanılan teknolojik olanaklara göre değişmektedir. Ayrıca hastanın ihtiyacını tam, doğru bir biçimde karşılamasına göre değişkenlik göstermektedir. En iyi diş kaplama tedavisi seçimleri yapılırken:

 

  • Porselen diş kaplama
  • Zirkonyum diş kaplama
  • Empress diş kaplama
  • Laminate Veneer diş kaplama

Bu tedavilerin birbirinden farklılığı genellikle kullanılan malzeme üzerinden belirlenmektedir. Hastalar da bu malzemeler ile beraber tedavi fiyatlarını da göz önünde bulundurarak seçim yapabilmektedirler.

Porselen diş kaplama

Porselen diş kaplama, estetik olarak özellikle tercih edilen kaplamalar arasındadır. Oldukça eski bir tedavi yöntemidir ve sıklıkla uygulanmaktadır. Porselen kaplamalar, dişlerde şekil bozukluklarının, orantısız büyüklüklerin tedavisinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Hastalarda uygulanması ağrısız ve kolay olmaktadır.

  • Porselen diş kaplama diğer kaplama uygulamalarına göre daha ekonomiktir.
  • Ağrısız bir biçimde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir.
  • Tüm dişe uygulanabildiği gibi küçük bir bölümde oluşan aşınmalar için de uygulanabilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama

Zirkonyum kaplama, porselen diş kaplamaya göre çok daha dayanıklı olması nedeniyle en iyi diş kaplama tedavisi arasında gösterilmektedir. Zirkonyumdan üretilen diş kaplama, doğal görünüme sahip, dayanıklı ve yarı saydam özellik göstermektedir. Sararmaya karşı porselen kaplamaya karşı daha dirençlidir. Uygulanması kolay bir tedavi olmasının yanısıra, ağız ve diş bakımı düzenli yapıldığı sürece kullanımı uzun ömürlüdür. Zirkonyum kaplamanın en önemli avantajlarından biri de porselen kaplamada olduğu gibi alt yapıda metal kullanılmamasıdır. Zirkonyum blok alt yapı malzemesi, uygulamanın ömrünü uzatmaktadır.

 

Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları Ankara

Empress diş kaplama

Empress diş kaplama, ön dişlerin restorasyonunda en iyi diş kaplama tedavisi olarak bilinmektedir. Ön dişlerde doğal forma yakın bir form elde edilmektedir. Seramik ve estetiktir ancak zirkonyum ya da porselen kaplama kadar dayanıklı bir malzeme değildir.

Laminate veneer kaplama

Yaprak porselen kaplama olarak da bilinen laminate veneer, hastanın tüm dişlerinin olduğu durumlarda uygulanabilmektedir. Estetik diş hekimliğinde dişlerin daha beyaz görünmesi, hafif çapraşıklık gibi şekil bozukluklarının onarılması, ön ya da arka dişlerde çatlak oluşumları gibi durumlarda sıklıkla tercih edilen bir tedavidir. Diş yüzeyinden 0,3-0,7 mm. arasında bir yüzey alınmakta, yerine yaprak porselen uygulanmaktadır.

En iyi diş kaplama Laminate Veneer uygulaması herkes için uygulanabilir olmadığı için çok sık tercih edilmeyen kaplama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında