Dişleri Beyazlatmak İçin

Dişleri beyazlatmak için kullanılan yöntemler arasında Ofis tipi diş beyazlatma bulunur. Yani office bleaching diş klinik ortamında diş hekimi tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem hızlı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlayan genellikle 15 dakikalık 2-3 seans şeklinde gerçekleştirilir. Kaç seanslık uygulama yapılacağı dişlerindeki mevcut duruma göre değişmektedir.

Dişleri Beyazlatmak İçin Kullanılan Lazer Beyazlatma

Lazer beyazlatma; tam arklı bir ağartma lambası ve ışıkla etkinleştirilen %35 peroksit jeli kullanımıyla gerçekleştirilir. Güvenli, etkili ve son derece hızlı olan bu yöntem kısa zamanda çok daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler için idealdir. Uygulama öncesinde dudaklar ve diş etleri herhangi bir zarar görmemesi için izole edilir. 15 dakikalık seanslar için özel olarak tasarlanmış olan ışıkla etkinleştirilecek olan beyazlatma jeli uygulanır. Sonrasında 15 dakikalık her seans sonrası beyazlatma jeli durulanarak temizlenir. Gerekli durumlarda üçe kadar seans tekrarlanır.

Dişleri Beyatlamak İçin Ev Tipi Diş beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma diş doktorukontrolünde hazırladığı malzemelerle kişinin evinde kendi başına uyguladığı yöntemdir. Bu ev tipi diş beyazlatma uygulaması diş hekimi tarafından kişi özelinde planlanır. Bu kapsamda kişiye özel ölçümler ve analizler yapılır.

Tek Diş Kanal Tedavili Dişleri İçten Beyazlatma:

Kanal tedavisi uygulaması sonrası dişin içindeki canlı doku ölebilir. Böylece dişlerde renklenme meydana gelebilir. Bu tür durumlarda tek diş beyazlatma uygulanır. Tek diş beyazlatma yöntemi genellikle kanal tedavisinden dolayı renklenme meydana gelen dişlere uygulanır.

Ev ve Ofis Tipi Yöntemlerle Dişleri Beyazlatmak

Kombine diş beyazlatma dişlerinin tümünün renginden memnun olmayan kişilere uygulanabilecek etkili bir diş beyazlatma prosedürüdür. Farklı nedenlere bağlı olarak renk değişikliği oluşan dişler olabilir. Bu dişlerin renklerinin değiştirilmesi ya da  birkaç ton açılması için tercih edilebilir. Ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma yöntemlerinin bir arada uygulandığı bu prosedürde hastaya ofis tipi diş beyazlatma işlemi uygulandıktan sonra elde edilen beyazlık ev tipi diş beyazlatma uygulaması ile desteklenir. Bu yöntemin uygulanması genellikle ileri derecede renklenmenin olduğu kişilerde tercih edilir.

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında