Restoratif Diş Tedavi

Restoratif diş tedavi uzmanı alanı, erişkin ve genç erişkinlerde en yaygın şekilde görülen diş sert doku hastalıkları nedeniyle dişlerde meydana gelen yapı ve şekil bozukluklarının tedavisinde koruyucu diş hekimliği prensiplerini esas alarak modern estetik ve restoratif tekniklerinin uygulandığı bir diş hekimliği dalıdır.

Restoratif Diş Tedavi Uzmanı Hangi Yöntemleri Uygular?

Ankara Restoratif diş tedavi uzmanı tarafından yapılan işlemler, diş dolguları, seramik ve kompozit dolgular, yarım kronların belirli protokollere göre yerleştirilmesidir. Hemen her diş hekiminin gerçekleştirebildiği tedavilerdir. Estetik diş hekimliğiyle olan bağlantısı, ağzın ve dişlerin temel fonksiyonlarını doğru bir şekilde yerine getirebilmesini amaçlamasıdır. Çürük ve kırık dişler sağlık açısından da olumsuz etkilidir. Bu amaç için yapılan uygulamalar gülüş tasarımı uygulamalarına da olumlu etkide bulunur.

Tedavi sürecinde uygulanmakta olan birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Direkt uygulanan ya da endirekt olarak uygulanan kompozit yöntemler
  • Porselen kaplamalar ya da porselen estetik uygulamaları
  • Çeşitli gülüş tasarımları
  • Diş beyazlatma tedavileri ne başvurarak dişlerinizi doğal rengine kavuşturabilirsiniz.
  • Dentin ile alakalı çeşitli tedaviler
  • Pulpa ve vital pulpa tedavileri
  • Pre-protetik restorasyon yöntemleri

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlere ek olarak yaşlılar ve onkoloji hastalara uygulanmakta olan konservatif diş tedavileri, yetişkin bireyler için koruyucu tedavi yöntemlerine de başvurulmaktadır.

Restoratif diş tedavisi estetik bir gülüş için mi tercih ediliyor?

Ankara Restoratif diş uygulamaları hem estetik ve hem de dişin kaybettiği fonksiyonu geri kazandırmak için uygulanan tedavi yöntemleridir. Genellikle çürük dişlere uygulanan beyaz dolgu olarak düşünülse de restoratif diş tedavisi diş yapısının çeşitli nedenlere bağlı rahatsızlıkların yol açtığı diş formlarındaki bozulmaları düzeltmek ve restore etmektir. Bu nedenle dişin işlevselliğini ve estetiğini sağlamak, en önemlisi soruna sebep olan unsurların yeniden oluşmasını önleyici tedbirleri alacak koruyucu diş hekimliği kurallarını uygular.

Ankara Diş Estetiği Uzmanı

Ankara Estetik Diş Doktoru

Ankara Estetik Diş Doktoru

Diş estetiği Ankara’da sizlere çok yakınız. Bizimle direk iletişimde bulunabilirsiniz. İnsanın kendisini daha özgüvenli ve rahat hissetmesi de yine gülümsemesiyle yakın ilişki içinde olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konan bir sonuçtur. Kişinin kendisiyle ve sosyal çevresiyle daha uyumlu ilişkiler yürütebilmesi ve ağzı sağlığının sağlanması amacıyla uygulanan bütünsel ağız tedavisine diş estetiği veya gülüş estetiği denir. Diş estetiği ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz

Nurgün OLCAY

Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Porselen Lamine Venerler, Yumuşak Doku Estetiği, Diş Beyazlatma,vAğız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplant Tedavisi, Ortodonti, Çapraşıklık Diş Tedavisi, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Diş Eti Hastalıkları , Konservatif Diş Tedavisi , Dolgu, Koruyucu Tedaviler, Kompozit Veneer.

Nurgün OLCAY
RESTORATİF DİŞ TEDAVİ UZMANI

Dentia
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

5-stars-white
  • Ankara'da Lamina Veneer Tedavisi

Ankara’da Lamina Veneer Tedavisi İçin Tavsiye

Lamina Veneer Nedir? Lamina veneer, diş estetiği ve düzeltmesinde kullanılan ince, özel olarak şekillendirilmiş porselen kaplamalardır. Ankara'da Lamina veneerler, dişlerin ön yüzeyine yapıştırılarak dişlerin görünümünü iyileştirmeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Ankara'da lamina veneer tedavisi, bir

  • Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya Gülüş Estetiği İçin Gülüş Tasarımı

Çankaya gülüş estetiği veya gülüş tasarımı, dişlerin görünümünü ve gülümsemenin estetik görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir dizi dental prosedürü ifade eder. Bu prosedürler genellikle diş hekimleri tarafından uygulanır ve kişinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir.

  • Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

Ankara Gülüş Tasarımında En Son Yenilikler

GGülüş tasarımı, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planını içerir. Bu tedavi planı, hastanın çene yapısı, ağız sağlığı durumu, yüz hatları ve genel estetik görünümü gibi faktörler dikkate alınarak oluşturulur. Gülüş tasarımında